איך (לא) לבחור קורס גלישה

כשבוחרים קורס – כל קורס, יש להקפיד על דגשים מסוימים בכדי להבטיח את הבחירה הטובה, האיכותית והמקצועית ביותר, זו שתביא אותנו לתוצאות מהירות ומעולות ותעניק לנו סל כלים מלא ומעולה. על אחת כמה וכמה, כשמחפשים קורס גלישה שלא רק פותח לנו דלת לתחביב חדש, אלא גם לענף ספורטיבי שכמו כל ענף אחר, יש בו גם לא מעט סיכונים. לצד הטבע הנפלא, הכושר הגופני ושאר היכולות שהעיסוק בגלישה מפתח, יש לזכור שהים עלול להיות גם קשוח.

אז למה יש לשים לב כשבוחרים קורס גלישה

יש המון מועדונים וגורמים פרטיים בחוץ שמציעים קורס גלישה וטוענים כמובן, שהוא הקורס המתקדם והטוב ביותר שקיים. חשוב לעשות הכל כדי לא ליפול בפח של קורסים שיביאו אתכם בסופו של דבר, אולי לקו המים וזה הכל. הנה שלושה דגשים שחשוב לעקוב אחריהם כשבוחרים את קורס הגלישה שלכם:

  • דעו את המדריכים – ציוד הוא חשוב מאין כמוהו, גם סביבת הלימודים והאופן שבו הקורס נלמד. אבל ביננו? אי אפשר ללמוד באמת בלי לקבל ליווי מקצועי של מדריכים מעולים בעלי וותק וניסיון בענף. ניתן להגיע למועדון, להכיר את הצוות ואפילו לחפש המלצות וביקורות אודות המדריכים השונים. הקורס שייבחר כנראה יהיה זה שמאחוריו יש לא מעט המלצות על הצוות – מבחינת ניסיון, מבחינת סבלנות, יחס אישי, יכולת העברת חומר ועוד.
  • אל תסתמכו רק על הגלישה – כמו כל ענף ספורטיבי, הגלישה מסייעת לפתח את השרירים, שיווי המשקל, סיבולת לב-ריאה ועוד. אין ספק שמי שיקפיד עליה, יראה תהליך יעיל של פיתוח כושר גופני. עם זאת, חשוב לציין שאם אינכם בכושר כלל, מומלץ לשלב את הקורס עם אימונים במקביל, אפילו לעשות תרגילים בסיסיים לפיתוח הכושר הגופני, פיתוח קבוצות שרירים שונות בגוף ועוד. המטרה היא להגיע כמה שיותר מוכנים לרגע (המרגש במיוחד) שבו תעמדו לראשונה על הגלשן במים, ותצליחו לשמור על שיווי המשקל.
  • מחיר זול מידי כנורה אדומה – אין מה לעשות, הישראלים אוהבים לשלם פחות. הבעיה היא, שכשמשלמים פחות העלות לאחר כן עלולה להיות גבוהה יותר. אם מצאתם קורס גלישה זול מידי, הרי שסביר להניח שתצטרכו לעבור אותו יותר מפעם אחת עד שתצליחו להגיע לרמה שאתם שואפים אליה.

לתפוס גלים כמו שתמיד חלמתם

גלים בית הספר לגלישה שמחים להזמין אתכם להירשם אל קורס גלישה שיפתח לכם דלת לעולם הנפלא של גלישת הגלים, עם מדריכים מוסמכים, וותיקים ומקצועיים שישמחו להעביר לכם את כל מה שהם יודעים, עד לרגע שבו תוכלו לתפוס גלים בעצמכם ולכבוש את הים!

לא בטוחים? אין שום בעיה, תמיד תוכלו להגיע לשיעור בודד ולבדוק את השטח. אבל אנחנו מוכרחים להזהיר אתכם, אתם עומדים להיכנס לאחד הענפים הממכרים והאהובים ביותר בכל רחבי העולם.

מידע נוסף לגולשים