לימודי סאפ למתחילים ומתקדמים

הסאפ נהיה סופר פופולארי בכל העולם, וזה אומר דבר אחד – זה כיף! כבר מזמן לא עוד נישה, לימודי סאפ הפכו למשהו מבוקש אצלנו בגלים בית הספר לגלישה, והחלטנו שהגיע הזמן שנכתוב על זה משהו, כדי שתוכלו לדעת קצת יותר על הספורט הימי המיוחד הזה.

יש הרבה דברים שחשוב ללמוד על הסאפ, ואת רובם אנחנו עושים בשטח, או יותר נכון במים. איך להיעמד, איך לחצות גלים, איך לפנות, איך לחתור נכון, מה לעשות כשנופלים מהסאפ, ובכלל איך להתנהל נכון עם כלי השיט הזה. במאמר הזה לא ניכנס לטכניקות שאנחנו מלמדים בקורס, כי בשביל זה צריך להיות שם, עם הסאפ, עם המים, עם כל הכיף הזה.

מה שכן, נסביר מעט על עולם הסאפ, איך זה עובד, מה זה בעצם, ולמה כדאי לכם להתנסות בזה!

לימודי סאפ זה תואר ראשון בים

אם אתם קוראים את השורות האלו, אתם בטוח אוהבים את הים, וכמעט 100% שאתם יודעים לשחות. אז יש לכם "תעודת בגרות" בים, אבל הגיע הזמן להתקדם לתואר הראשון. אז הנה הידע הראשוני והבסיסי שכל מי שחושב (או חולם..) על לימודי סאפ צריך לדעת:

  • סאפ זה בעצם גלשן, אבל גדול יותר, ולכן יציב יותר, ונחשב קל יותר ללמידה, מתאים לכולם, ובמיוחד למי שמחפש להתיידד עם פעילות ימית ספורטיבית ולא רוצה לזנק לתוך התחומים התובעניים יותר, כגון גלישת גלים או השטת מפרשיות.
  • כבר כתבנו שהסאפ הוא קל יותר ללמידה, אבל בואו נתעכב על העובדה הזו רגע אחד – מה שזה בעצם אומר, זה שמהרגע שהגעתם ללימודים ועד שאתם מצליחים ממש להתנהל על הסאפ, זה כמעט בין רגע, בשונה מאוד מגלישת גלים. מה שאומר שקל יותר להגיע לתחושת ביטחון, ולקבל את המוטיבציה להמשיך ולהשתפר.
  • כפעילות גופנית הסאפ הוא חדר כושר שלם, רק בים הפתוח, עם רמות כיף גבוהות במיוחד. אתם עומדים רוב הזמן, כך ששרירי הרגליים עובדים, אך אתם על גלשן גדול, כך ששרירי הליבה ושרירי הליבה והיציבה חייבים לעבוד. השרירים סביב עמוד השדרה עובדים, ובחתירה אתם עובדים עם הזרועות, הגב, החזה, הכתפיים, ובקיצור – עם כל הגוף!

לנקות את הראש תוך כדי לימודים

לימודי סאפ הם לימודים של ניקוי ראש, של מפגש עם הטבע, בחוף, במים הפתוחים, פעילות גופנית תחת השמש באוויר הפתוח, וכל זה קורה במקביל לחיזוק הגוף, שיפור הכושר הגופני, עבודה על הקואורדינציה, על היציבה, על הריכוז, ועם המון שמחת חיים.

אצלנו בגלים בית הספר לגלישה תוכלו ליהנות מהתאמה אישית של סאפ לפי הרמה שהגעתם אליה בתחום, ולקבל הדרכה מותאמת אישית, כך שעם כל יציאה למים אתם משתפרים באופן טבעי ומכוון כאחד. השיפור המהיר לצד ההנאה מפעילות גופנית באוויר הפתוח זה מתכון מנצח לשיפור בשמחת החיים, אז בואו לשמוח איתנו בים!

מידע נוסף לגולשים