ללמוד את הספורט הכי מרגש בעולם: גלישת גלים

אהבה היא דבר שחולקים, ואנחנו רוצים לחלוק אתכם את האהבה שלנו לגלישת גלים, הספורט שלא מפסיק לרגש אותנו, ואף פעם לא יפסיק. קשה להסביר עד כמה הספורט הזה נכנס לתוך זרם הדם, לתוך הלב, לתוך החיים, מתיישב שם, ומתחיל למלא אותנו באנרגיה. אתם בוודאי מכירים את זה, אולי מחברים, אולי מעצמכם אם אתם כבר גולשים – כשגולשים זה הרי אף פעם לא נגמר בים. כשאתם גולשים, כולם יודעים שאתם גולשים, וזה סימן מובהק לאהבה.

אבל הספורט הזה הוא לא רק מרגש, אלא גם מאתגר, ואם אתם מתחילים, אתם יודעים עד כמה הוא יכול להיות מאתגר. לראות את הגולשים הוותיקים מחליקים באלגנטיות על גלים של שני מטרים ויותר כאילו זה הדבר הטבעי ביותר בעולם יכול להיות ממש מעורר קנאה. אבל גם הם התחילו איפשהו, אז מוטב לקחת את זה כהשראה, לא?

מה ממש חשוב לדעת על גלישת גלים

כל ספורט מגיע עם "סודות", כל מיני פרטים קטנים שמי שמסתכל מבחוץ לא יזהה בהכרח, אבל מי שעמוק בפנים כמו המדריכים שלנו בגלים בית ספר לגלישה מכיר אותם ממש כמו את כף היד שלו. הנה כמה מהבסיסים החשובים ביותר בלימודי גלישת גלים:

  • ה"סוויט ספוט" – המיקום שלכם על הגלשן כשאתם חותרים לתפוס גל הוא משמעותי מאוד. אחורה מדי, קשה מאוד לתפוס את הגל. קדימה מדי, ואתם מתהפכים עם האף קדימה (“נואוז"). אחד הטעויות הנפוצות אצל מתחילים זה שהם מדלגים על ללמוד את המיקום הנכון על הגלשן. אל תדלגו על זה. זה חשוב.
  • רגל אחורית כפופה – נפוץ אצל אנשים שלא למדו עם מדריך, אנשים תופסים גל, ונעמדים עליו עם רגליים ישרות או כמעט ישרות. העמידה הנכונה על גלשן היא עם הברך האחורית כפופה פנימה, לעבר הברך הקדמית. זה מה שמאפשר לכם יציבות גבוהה יותר, ובעיקר את היכולת לתמרן עם הגלשן.
  • ידיים קדימה – עוד טעות נפוצה היא שהידיים מתעופפות לכל עבר, או עולות מעלה לגובה הכתפיים. כשאתם מזנקים לעמידה על הגלשן, בטח בתקופת הלמידה, קחו את הזרועות שלכם קדימה. זה יעזור לכם להתייצב. עם הזמן הזרועות ינועו בהתאם לתמרון שאתם מבצעים. אבל בהתחלה, חשוב לפני הכול להתמקם ביציבות גבוהה.

עוד כמה עצות חשובות

הטעות הכי נפוצה, בלי צל של ספק, זה הניסיון לעמוד לפני שתפסתם את הגל. כשתפסתם גל, יש תחושה חד משמעית שמשהו לוקח את הגלשן, וגם אתכם, קדימה. מרגישים דחיפה, וזה משהו שלומדים להרגיש. עם הזמן זה נהיה כה מוכר, שזה הופך להיות מובן מאליו, ולא מתעכבים על זה בכלל. אבל בהתחלה, זה משהו שממש צריך לשים עליו דגש. אל תעמדו לפני שהגל לקח אתכם.

דבר נוסף הוא לדעת מתי להיכנס לים. ללמוד איך להסתכל על הים מבחוץ, איך לקרוא אותו, זה חשוב ממש כמו לקרוא אותו מבפנים כשאתם מתמקמים לקראת הגל. חשוב לדעת לזהות מתי להיכנס לגלוש, ולראות שהים מתאים לרמת הגלישה שלכם. בצורה זו חווית הגלישה שלכם תהיה חיובית יותר, ואתם רק תקבלו עוד ועוד חיזוקים חיוביים, ותפתחו את האהבה לספורט המופלא של גלישת גלים.

מידע נוסף לגולשים