מצלמות חוף, תחזית ורוח

האינטרנט באמת מלא פתרונות מעולים, ולנו, לגולשים, יש כל מיני כלים שאפשר ללמוד, כלים שעוזרים לנו לחזות את מצב הגלים, ולראות בזמן אמת מה קורה בים. מצלמות חוף שמכוונת היטב יכולה להראות לנו בדיוק מה קורה מתי שאנחנו רוצים, ושירותים אחרים מאפשרים לנו להתכונן מראש, ואפילו לתכנן את טיולי הגלישה שלנו.

בתל אביב יש כמה וכמה מצלמות גלים, והן מאפשרות לגולשים של העיר לבחור את החוף בו הם יגלשו היום, או פשוט להחליט אם הם בכלל יוצאים לים, או שהבוקר עדיף רק לתרגל יוגה ולפגוש חברים מהגלישה.

מצלמות חוף ותחזית רוח – כיצד להשתמש בהן נכון?

בעוד שמצלמת חוף זה משהו שקל יחסית להבין (וגם, לא תמיד), הרי שיש לנו עוד כלים שונים שיכולים לעזור לנו לתכנן את הגלישה שלנו, וכלים אלו דורשים מעט למידה. כמעט לכולם יש את החבר הזה שתמיד שואלים אותו. זה שיודע, זה שמבין. בגדול, מה שהחבר הזה יודע זה בדרך כלל איך לקרוא את התחזיות בצורה נכונה, וכך להבין מה עומד להתרחש בים בימים הקרובים.

  • תחזית סוול – יש אתרי אינטרנט שמאפשרים לכם לראות זרמים שנודדים ממקום למקום, ושינויים שונים בים. זה זמין אצלנו בים התיכון, כמו גם באוקיינוסים השונים בעולם, מה שאומר שאפשר לראות, בצורה מדויקת למדי, את תנועת ה"סוולים", כלומר האם אמור להגיע גל לאזור מסוים, ומאיזה כיוון הוא יגיע. יש לדוגמא חופים שעובדים טוב יותר עם סוול שנכנס מדרום, בעוד שאחרים עובדים דווקא עם סוול צפוני.
  • תחזית רוחות – משטר הרוחות זה משהו שלומדים כמעט רק בים (ובאוויר). במרבית המקומות המיושבים בעולם, ובטח שבישראל, אין רוח קיצונית ברמה שדורשת התכוננות מראש. באזורים שונים בארה"ב למשל יש סופות טורנדו, וכך גם במקומות שונים בעולם. שירותים מטאורולוגיים מקצועיים נגישים לציבור הרחב, מה שאומר שאנחנו, הגולשים, יכולים לבדוק האם מצב הרוח מאפשר גלישה, או שהרוח תהרוס את הגל.
  • מצלמת חוף – בסופו של דבר, עם כל הכבוד לתחזית מזג האוויר, הרי שמה שמכתיב את החיים זה החיים עצמם, ולעיתים קרובות הים מתנהג כמו שהוא רוצה, ולא כמו שאמרו לו החזאים. מצלמת חוף היא פיתרון יחסית פשוט ואפקטיבי להבין מה באמת מתרחש בחוף, בזמן אמת.

מצלמות חוף לא רק בישראל!

אחד הדברים הכיפיים שהאינטרנט מאפשר זה לצפות בחופים מחוץ לישראל. תוכלו לראות בזמן אמת חופים בכל רחבי העולם,  לראות ולחלום. ואם כבר חולמים על לגלוש בחופי הרחוקים האלו, אפשר גם להגשים את החלום, כי גלים בית הספר לגלישה מוציא כל שנה טיולי גלישה לכל היעדים הללו שעד היום ראיתם רק במצלמות וסרטונים.

את הטיולים הללו אנחנו מארגנים בהתחשב בעונה, אבל לא בהכרח בעונת התיירות, אלא דווקא בעונת הגלישה, וכל מקום עם העונה שלו, עם הרוחות שלו, ועם הזרמים שלו, ואולי בקרוב – עם המצלמה שלכם.

מידע נוסף לגולשים