קורס גלישת גלים למתחילים – להצליח לגלוש!

בגלישה, כדאי ללמוד הרגלים נכונים כבר מהתחלה. ההבדל בין היכולות שלכם במים כשאתם יודעים מה אתם עושים, או כשאתם מאלתרים ולא ממש יודעים, הוא הבדל של שמיים ומים. הידע שתקבלו אצלנו בקורס גלישת גלים למתחילים הוא ידע טכני ופרקטי, מה לעשות, איך לעשות, ולמה לעשות דברים שונים במים, כדי להקפיץ את יכולות הגלישה שלכם בכמה רמות קדימה.

גלישת גלים זה ספורט מורכב, עם הרבה אלמנטים. אנחנו תלויים באיתני הטבע שייתנו לנו גלים, צריכים גלשן שמתאים לנו בגודל, בצורה ובנפח, וצריכים לדעת מה אנחנו עושים בכל שלב בגלישה, מהחיפוש אחר הגל, ועד הירידה ממנו בסיומו.

קורס גלישת גלים: דוגמאות לשלבי הגלישה

  1. חיפוש אחר הגל – עם קורס גלישת גלים לומדים שהגלישה מתחילה מהתבוננות ולמידה של הגל, מהחוף ובתוך המים. איפה הוא עולה, איפה אפשר לתפוס אותו, לאיזה כיוון נכון לפנות עליו, איפה הוא נשבר.
  2. הכנה לתפיסת גל – ברגע שאתם יודעים לזהות היכן להתמקם כדי לתפוס את הגל, והצלחתם להגיע לשם, צריך גם להצליח לתפוס אותו. מאוד משתלם לקחת רגע או שניים כדי להתמקם נכון על הגלשן שלכם, לוודא שאתם במיקום המתאים לזווית שבה הגל מגיע אליכם, לא קדימה מדי ולא אחורה מדי על הגלשן, ובמרכז שלו מבחינת הצדדים. זה חוסך המון אנרגיה, מאפשר לכם לתפוס את הגל, וחוסך מכם את התסכול (והסכנה) של צלילה עם קדמת הגלשן והתהפכות.
  3. תפיסת הגל – לתפוס גל אולי נראה כמו משהו פשוט, אבל כל מי שניסה גילה שלא תמיד קל לתפוס גלים טובים. מעבר להתמקמות הנכונה ביחס לגל וביחס לגלשן, צריך לדעת לאן להפנות את המשקל בכל שלב, איך לחתור נכון, ואפילו לאיזה כיוון לחתור (לפעמים חותרים עם הכיוון אליו נפנה).
  4. איך עומדים על הגלשן – ברגע שתפסתם את הגל, אתם צריכים לזנק לעמידה, וזה משהו שדורש כח, זריזות, ויציבות. אם לא עשיתם את זה בזמן, זה נהיה קשה יותר. אם לא התמקמתם נכון, צריך לדעת לתקן את זווית הרגליים, מיקום הרגליים על הגלשן, ומרחק הרגליים זו מזו, ועוד.

פונים, גולשים ומתמרנים על הגל

אם למדתם היטב וביצעתם היטב את 4 השלבים הראשונים בתפיסת גל, אתם אמורים להיות בעמידה על גלשן, צוברים מהירות עם כיוון הגל. אז איך מגיעים לכיוון הנכון? עכשיו שלמדתם לזהות מראש לאן הגל פונה, אתם צריכים לדעת גם איך לפנות.

בתחילת לימודי קורס גלישת גלים לומדים את הכול עד הפנייה. חשוב להבין ולהפנים היטב את השלבים הללו, לפני שמתחילים לתמרן את הגלשן לצדדים. הפניה לכיוון הנכון דורשת טכניקה, אותה גם תלמדו, ומשם נותר ללמוד כיצד לקרוא את הגל בזמן אמת, ולנוע עליו בהתאם. עם הזמן והתרגול תוכלו לבצע תמרונים מורכבים יותר ויותר.

מידע נוסף לגולשים