4 סיבות לקחת שיעורי גלישה

יש המון גולשים בים, וכשאתם רואים אותם גולשים, אתם לא יכולים לדעת האם הם לקחו פעם שיעורי גלישה או שהם למדו הכול בעצמם. דבר ראשון, זה לא באמת משנה, כי אם אתם מחפשים להתחיל לגלוש, אין ספק שמדריך גלישה מקצועי של גלים יגרום לכם לזנק ברמה ויחסוך לכם המון תסכול ושעות גלישה ריקות. דבר שני, תתפלאו לגלות שהרבה מהם כן לקחו שיעורים בהתחלה, ובצדק.

אתם אולי לא תזהו אותם, אבל אנחנו כן. בהרבה מהמקרים אנחנו נזהה אותם מתוך היכרות אישית מאחר והם למדו אצלנו או יצאו איתנו לטיולי גלישה בעולם. אבל במרבית המקרים אנחנו נזהה את הגולשים שלא עשו קורס או לקחו שיעורי גלישה מהסיבה הפשוטה – הם עושים לעצמם חיים קשים.

שיעורי גלישה – ותגלשו בקלות ובמהירות

  1. ידע ראשוני ובסיסי – כל תחום, ולא רק ספורט, נשען על ידע. הגלישה לא שונה, והידע התאורטי שלה לא רק חשוב ברמה הטכנית, אלא גם מעניין. יש הרבה עושר בתחושה שאתם יודעים מה אתם עושים, ולמה אתם עושים את זה. למה הרגל דווקא פה, למה הברכיים דווקא ככה, למה לחתור דווקא בצורה הזו, וכיו"ב. זה פשוט משפר את הגלישה והופך את החוויה לעמוקה יותר.
  2. ידע טכני לכל החיים – קשה מאוד לשנות הרגלים, ואלו שמתחילים לגלוש עם הרגלי גלישה שגויים, יימצאו את עצמם מול אתגר אמיתי כשהם ירצו לשנות את הטכניקה שלהם לטכניקה הנכונה, זו שתאפשר להם להתקדם מעבר לנקודה בה הם נתקעו. הרבה יותר טוב להתחיל עם הידע הטכני הנכון, ולהתרגל ליישם אותו כבר מתחילת הדרך, כדי להקנות לעצמכם הרגלי גלישה נכונים.
  3. ביטחון בגלישה – הגלישה היא ספורט מהיר, שמתרחש בסביבה מאתגרת, ועם לא מעט סכנות. הגלים עצמם הם דבר חזק, כח טבע, ומה לעשות שאנחנו לא יודעים לנשום מתחת למים. תוסיפו על כך את הצפיפות שש לעיתים קרובות בים, לצד הנוקשות הפיסית של הגלשן עצמו. שיעורי גלישה מאפשרים לכם ללמוד כיצד להתנהל בצורה בטיחותית במים, ולא לצאת מיום גלישה עם טראומה.

שותפים לגלישה

בסופו של דבר, גם לנו, לגולשים, האנשים שסביבנו זה הדבר הכי חשוב. הקהילה שלנו, אלו שאנחנו הכי קרובים אליהם, הם האנשים שאנחנו חולקים את רגעי הגלישה הכיפיים ביותר, ואת האושר שאנחנו מקבלים מהגלישה. כשלוקחים שיעורי גלישה פוגשים אנשים, אבל לא "סתם" אנשים. בשיעורים אתם פוגשים חברים מקהילת הגולשים התל-אביבית, הישראלית, והעולמית, אנשים כמוכם שגילו את האושר של הספורט הזה, ורוצים לחלוק אותו.

לכן:

4. חברים גולשים – "מינגלינג" זו כבר לא מילה זרה, ולהתערבב עם קהל שדומה לנו, קהל עם אותם תחומי עניין, מאפשר לנו דברים שאחרת לא היו זמינים בקלות. לדוגמא, מאוד נפוץ למצוא את עצמכם עושים טיול גלישה או נוסעים לחוף רחוק בישראל עם חבר גולש מלימודי הגלישה שלכם, וזה משדרג את החוויה, גם מחוץ למים.

מידע נוסף לגולשים